# 17730, TarasK   14.05.2012 14:04:19

#17716, AlBad

щодо клуб не коштує 300 лимонів - можливо й так, адже земельні ділянки, оформлені на клуб, насправді до нього відносяться(чи відносились) суто юридично, земля у Кончі, на Нивках та під стадіоном Динамо, якщо не помиляюсь - всюди - у довгостроковій оренді(якої залишилося ще років 20..25..30), контракти з "зірками" - на оффшорах. Що там ще у власності є більш-менш ліквідне?

Щодо неприбутковості клубу в Україні(СНД), як на мене - це не аксіома.
Ось є Анал(Київ). Орендують і базу, і стадіон, проте вже дійшли до Ліги Європи. Якщо трохи додадуть у міжсезоння і пролізуть в груповий турнір - то грошей трохи зароблять там.Купують недорогих гравців, небагато купують, оренда стадіону Динамо - ну хай 200 тисяч гривнів за матч(НСК - десь 400..500), хочая певен, що платять вони менше.
Нівроку, деякі клуби "по бумагах" балансують на рівні беззбитковості, й навіть мають прибуток(хоча там не все проводиться офіційно, як мені здаєтсья, як щодо доходів, та і щодо витрат). http://terrikon.com/posts/118357
У МКГ при вартості активів у ярд гривень чистий прибуток - 75 лимонів гривень.У кротів - прибуток біля 50 лимонів, проте й активів - майже на 2,6 ярда грн. Жиди планують через рік вийти майже на теперішній рівень прибутку хорьків(амбіційно, проте, мають власний стаідон і будут його юзати по максимуму).
За умов більш-менш стабільної еконмічної ситуцаціі(без "покращання") зробити клуб прибутковим можливо(знов таки, зменшити витрати на зп "мажорів" та трансфери, бо, певно, серед усіх команд минулорічної Ліги Європи в Динамо ледь не найдорожчий автопарк у гравців, а результат - самі все бачили).
Хуйово, що не маємо власного сучасного стадіону, а умови оренди НСК не найкращі(а інших не буде за цієї влади).Але про сучасний власний стадіон треба було думати або раніше(за Кучми-Медведчука), або вже згодом, коли почнемо "Ярмоленків, Мілевських, Алієвих і т.д" продавати хоч кудись.
Часи, коли клуби були "понтовою іграшкою", чи могли утримуватись виключно коштом великих корпорацій(Зеніт, Локо) потроху минають.Навіть заможні клуби мають недешеві квитки та активно розбудовують мережу збуту атрибутики, торгуються за ТБ права, ну й про ДЮСШ не забувають. Звичайно, сам по собі футбольний клуб, навіть з гарною власною інфраструктурою зробити прибутковим як актив, непросто, але якщо додати до нього власні медіактиви, врахувати можливості офшорів, і взагалі зробити його частиною бізнес-групи (головний спонсор - "своя" компанія) - тоді вже це значно цікавіше, і легше стає.До того ж, сучасний футбол, що все більше і більше комерціалізується, вже дійшов до тієї стадії, коли багатьох власників клубів турбує не лише спортивний, а й фінансовий результат, тож, рано чи пізно, робити клуб хоча б беззбитковим, навіть у умовах СНД/України, муситимуть усі(або шукати такого власника, для якого витрати на утримання клубу - дрібниці).

Copyright ©2011, Гостевая 29 Сектора