# 138005, KIO   13.04.2020 10:51:05

«Ітогі падвєдьом!» (с)

1. Як влучно відзначили Taras_Sh i Guron, скорочення на 9,7 млн б/добу у нинішній ситуації – це не про що. Щоправда, всі пишуть про 15 млн., але 5,3 – то «понятійні» обіцянки країн не-ОПЕК на чолі з США, тому у будь який момент вони можуть забити на них хуя. Тому до того моменту, поки не розпочнеться реальний зріст попиту в Китаї, та не буде знято карантин у США та Індії, нафта буде коливатися десь біля 30 usd/b, гадаю – десь до вересня.

2. Тепер по основних гравцях:

США. На сьогодні однозначний переможець у цій війні. Свою промисловість збережено. До кінця 2020 року всі американські видобувачі захеджовані по 40-50 usd/b, також як і мексиканські (яких Трамп зразково врятував від піздєца, чим намалював жирного плюса в карму у мексиканських виборців). А до кінця року ціна за рахунок попиту як раз і зросте до тих самих 40-50. Але гадаю, що за цей рік в США пройде велика консолідація нафтової галузі. Гіганти типу Шеврону поглинуть невеликі приватні сланцеві компанії, і банки цьому сприятимуть, бо так їх втрати на хедж будуть менше. Тому, Гуроне, справа твоя, але ІМХО зараз вкладатися у невеличкі компанії трошки стрьомно.

Сауди. Їм зараз перерва у війні необхідна як повітря, тому що треба хоч якось розвантажити нафтосховища й танкери по більш-менш стабільним цінам. А от далі може бути цікаво. Гадаю, що вже через 3-4 місяці вони почнуть потроху вимагати перегляду умов скорочення. На відкрите порушення навряд чи підуть до виборів у США, але потім може бути ще цікавіше )))

Росія. Як не дивно, але для неї зараз чудове «вікно можливостей» за період обмежень провести капітальну перебудову нафтогазової галузі: закрити назавжди старі 40-50річні свердловини, провести масштабну розвідку нещодавно відкритих грінфілдів і почати їх розробку, щоб після зняття обмежень вивести на ринок нову високоякісну нафту. Саме так свого часу зробив Іран, опинившись під санкціями, і коли їх зняли – за півроку подвоїв видобування. Але «эффективные менеджеры» (с) зроблять усе, як завжди, через дупу: заглушать нові високодебітні свердловини, зі старих будуть качати до всрачу, і через два роки, коли обмеження буде знято і всі почнуть агресивно піднімати видобування та захоплювати ринок, їм настане остаточний піздєц.

Незалежні гравці (Норвегія, Нігерія тощо). Ці однозначно у виграші в довгу. Тому що мають запаси високоякісної нафти, найнижчу в світі (менше ніж навіть сауди) собівартість її видобування, і при цьому не пов’язані ніякими формальними угодами. Тому, як я вже писав Гурону, ставлю на норвезький Еквінор (не путати з Еквадором, тим піздєц))))

Copyright ©2011, Гостевая 29 Сектора